Yiannis Karousos superministrem

Prezydent Cypru zdecydował o tymczasowym powierzeniu obowiązków ministra pracy i ubezpieczeń społecznych ministrowi transportu

Minister transportu Yiannis Karousos będzie pełnił obowiązki minister pracy Zety Emilianidou, leczonej za granicą z powodu tętniaka mózgu. Wiele nurtujących cypryjską gospodarkę spraw spróbuje rozwiązać jeden minister.

Wszystkie nasze modlitwy są z Zetą i mam nadzieję, że jej powrót do zdrowia będzie jak najkrótszy i szybko wróci do swoich obowiązków. W tym czasie zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wywiązać się z zobowiązań Ministerstwa – napisał Karousos na Facebooku


Yiannis Karousos został ministrem transportu w grudniu 2019 roku. Wcześniej, przez dwie kadencje był burmistrzem Agia Napy.


Jasno trzeba powiedzieć, że do tej pory minister świetnie sobie radzi z wykonywaniem swoich obowiązków, które często pokrywają się z nową funkcją. Jednym z najlepszych przykładów jest bieżące rozwiązywanie problemów związanych ze strajkami w komunikacji publicznej.

Minister pracy Zeta Emilianidou jest nadal hospitalizowana w Atenach w krytycznym, ale stabilnym stanie. Przeszła tomografię komputerową, której wyniki uznano za „zadowalające, biorąc pod uwagę ciężki rozległy krwotok podpajęczynówkowy i ciężkość jej stanu”.

Poproszony o komentarz w sprawie tymczasowego przejęcia nowych obowiązków, minister transportu wyraził nadzieję, że „wymiana jest jak najkrótsza”. Powiedział, że ma nadzieję, że Emilianiadou wkrótce wróci do swoich obowiązków „bo już za nią tęsknimy”.

W dzisiejszych czasach zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby poradzić sobie z obciążeniem pracą tego ministerstwa, ale najważniejsze – jak powiedziałem – jest to, żeby ta zmiana była bardzo krótka i żeby nasza koleżanka wróciła do swoich obowiązków – powiedział Karousos.

Przypomnijmy, że aktualnie rząd pracuje nad ustaleniem płacy minimalnej.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading