Pracujesz? Test obowiązkowy!

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że rozpoczęły się obowiązkowe badania pracowników, którzy są już w swoich miejscach pracy lub wrócą w przyszłym tygodniu.

Aby sprostać zapotrzebowaniu, ministerstwo podwoiło liczbę miejsc szybkiego testowania do 51 na resztę tygodnia i zachęca pracowników do poddania się testom. Osoby wracające do pracy w poniedziałek muszą zostać przetestowane do 31 stycznia. Wszystkie testy są bezpłatne. Federacja pracodawców i przemysłowców (OEV) poinformowała w czwartek, że w porozumieniu z ministerstwem zdrowia zdecydowano, że badania w przedsiębiorstwach mogą być również przeprowadzane przez przeszkolonego pracownika.

Ministerstwo zdrowia poinformowało że obowiązkowe cotygodniowe, szybkie testy antygenowe personelu w firmach działających obecnie i tych, które zostaną reaktywowane po zniesieniu środków, są częścią wysiłków na rzecz wzmocnienia nadzoru epidemiologicznego przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonowania firm i ograniczeniu możliwej transmisji w Miejsce pracy.

Firmy muszą upewnić się, że ich pracownicy są testowani co tydzień – powiedział minister.

Firmy zatrudniające do trzech osób muszą upewnić się, że wszyscy przeszli testy. W przypadku firm zatrudniających od 4 do 10 osób co najmniej cztery z nich muszą być testowane co tydzień. W przypadku firm zatrudniających więcej niż 10 pracowników co najmniej cztery lub 20 procent z nich musi przejść testy, w zależności od tego, która z tych wartości jest większa.

Ministerstwo zdrowia i urzędnicy innych właściwych służb będą przeprowadzać zintensyfikowane kontrole w przedsiębiorstwach, aby upewnić się, że przestrzegane są obowiązkowe środki szybkiego testowania.

Ministerstwo podało, że ośrodki testowe będą działać w wydłużonych godzinach, z dwoma warsztatami w każdym miejscu iz możliwością przeprowadzania ponad 20 000 testów dziennie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading