fbpx

Pracujesz? Test obowiązkowy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że rozpoczęły się obowiązkowe badania pracowników, którzy są już w swoich miejscach pracy lub wrócą w przyszłym tygodniu.

Aby sprostać zapotrzebowaniu, ministerstwo podwoiło liczbę miejsc szybkiego testowania do 51 na resztę tygodnia i zachęca pracowników do poddania się testom. Osoby wracające do pracy w poniedziałek muszą zostać przetestowane do 31 stycznia. Wszystkie testy są bezpłatne. Federacja pracodawców i przemysłowców (OEV) poinformowała w czwartek, że w porozumieniu z ministerstwem zdrowia zdecydowano, że badania w przedsiębiorstwach mogą być również przeprowadzane przez przeszkolonego pracownika.

Ministerstwo zdrowia poinformowało że obowiązkowe cotygodniowe, szybkie testy antygenowe personelu w firmach działających obecnie i tych, które zostaną reaktywowane po zniesieniu środków, są częścią wysiłków na rzecz wzmocnienia nadzoru epidemiologicznego przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonowania firm i ograniczeniu możliwej transmisji w Miejsce pracy.

Firmy muszą upewnić się, że ich pracownicy są testowani co tydzień – powiedział minister.

Firmy zatrudniające do trzech osób muszą upewnić się, że wszyscy przeszli testy. W przypadku firm zatrudniających od 4 do 10 osób co najmniej cztery z nich muszą być testowane co tydzień. W przypadku firm zatrudniających więcej niż 10 pracowników co najmniej cztery lub 20 procent z nich musi przejść testy, w zależności od tego, która z tych wartości jest większa.

Ministerstwo zdrowia i urzędnicy innych właściwych służb będą przeprowadzać zintensyfikowane kontrole w przedsiębiorstwach, aby upewnić się, że przestrzegane są obowiązkowe środki szybkiego testowania.

Ministerstwo podało, że ośrodki testowe będą działać w wydłużonych godzinach, z dwoma warsztatami w każdym miejscu iz możliwością przeprowadzania ponad 20 000 testów dziennie.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!