Zatrzymano zawodowych złodziei

Zatrzymano dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za ponad 100 włamań w okręgu Famagusta

Wczoraj wieczorem policja aresztowała dwie osoby w związku z prowadzeniem dochodzeń w sprawie szeregu przypadków włamań i kradzieży, które miały miejsce na obszarach Protaras, Ayia Napa i wolnej strefie Famagusta.

To mężczyźni w wieku 53 i 48 lat, którzy zostali zatrzymani w celu ułatwienia śledztwa.

Funkcjonariusze policji zatrzymali się wczoraj po południu w Larnace w celu sprawdzenia samochód, którym jechało dwóch mężczyzn. Samochód zatrzymał się do kontroli, jednak mężczyźni próbowali uciec policjantom. Funkcjonariusze zostali zaatakowani – oddano strzały ostrzegawcze.

Na podstawie nakazu sądowego przeprowadzono przeszukanie domu, w którym mieszkają, podczas którego ujawniono sumy pieniędzy w banknotach różnych krajów, biżuterię, złoto, zegarki, buty i inne mienie, które najprawdopodobniej zostało skradzione z domów. do których włamano się na wolnym obszarze Famagusty, a także narzędzia do włamań.

W wyniku dalszych badań ustalono, że powyższe osoby przybyły na Cypr przez Turcję, skąd następnie przedostały się z obszarów okupowanych na Cypr

Ze śledztwa wynika, że ​​obaj aresztowani mają związek z włamaniami i kradzieżami, których dokonano w latach 2021–2022 na tych samych terenach, przy zastosowaniu tego samego sposobu działania.

Już w trakcie pierwszego przesłuchania okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany przez sąd w związku z wcześniej stawianymi zarzutami – prawdopodobnie w ciągu ostatnich trzech lat zmienił on w swoim kraju nazwisko trzykrotnie.

Przeciwko dwóm podejrzanym toczy się ponad 100 spraw włamań i kradzieży popełnionych w latach 2021-2023 na terenie prowincji Famagusta.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading