fbpx

Cypr: inne mandaty, zatrzymanie prawa jazdy i rekwirowanie samochodów

Cypryjski rząd planuje zmiany przepisów

W rozmowie przeprowadzonej w cypryjskiej telewizji minister Ionas Nikolaou zapowiedział wprowadzenie surowych przepisów zmieniających zasady karania za przestępstwa i wykroczenia drogowe. Wzorem mają być przepisy stosowane już od lat w innych krajach europejskich.

Jak zapowiedział minister, już wkrótce zostaną wprowadzone dwa z trzech rozwiązań. Policja ma otrzymać uprawnienie do natychmiastowego zatrzymania prawa jazdy i wydania zakazu dalszego prowadzenia pojazdu a także będzie mogła zatrzymać i odholować samochód. Oczywiście od obydwu decyzji będzie można się odwołać, ale do czasu uprawomocnienia się decyzji sądowej o zwrocie zarówno prawo jazdy jak i samochód sprawcy pozostaną w depozycie.

Uważam, że mandaty na Cyprze są:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

Rząd pracuje także nad nową wysokością mandatów. Nowy taryfikator będzie proporcjonalny do zarobków osoby, która złamała przepisy – podobne rozwiązania stosuje już wiele krajów, m.in. Finlandia i Szwajcaria.

Widać, że czeka nas prawdziwa rewolucja. Pamiętajcie, żeby odpowiednio wyposażyć swoje samochody – wszystko co potrzebujecie do samochodu kupicie na Allegro (ten link przeniesie Was wprost na stronę z artykułami do samochodów)

W końcu lepiej zapobiegać niż płacić…

 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!