Spodziewajcie się problemów z lotami

Wiele połączeń z Polski o do Polski jest opóźnionych ze względu na problemu z kontrolą lotów

Już wczoraj, na polskich lotniskach, widoczny był chaos w związku z brakami personelu w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Związki zawodowe w tej firmie weszły z nią w spór zbiorowy w związku z wynagrodzeniami oraz warunkami pracy. Spór trwa już od kilku tygodni, ale dopiero teraz widać jego skutki.


W ciągu ostatnich dni, wiele lotów było opóźnionych a niektóre nawet odwołane. Dotyczyło to głównie lotnisk Warszawa Okęcie oraz Warszawa Modlin.


Z Okęcia, praktycznie wszystkie samoloty startują już opóźnione. Spowodowane jest to brakiem odpowiedniej ilości pracowników w polskiej przestrzeni powietrznej.

Podobnie sytuacja ma miejsce w przypadku przylotów. Loty niektórych przewoźników zostały nawet odwołane z powodu braku „okienek” w polskiej przestrzeni powietrznej. Wiele samolotów ma opóźnienia rzędu 60 – 90 minut.

Na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego opublikowano komunikat o treści:

Uprzejmie informujemy, że w najbliższych dniach może dojść do nieregularności w ruchu lotniczym nad Polską, w tym do opóźnień i odwołań rejsów.
Zalecamy pasażerom, żeby byli przygotowani na możliwość wystąpienia opóźnień, jaki i odwołań połączeń lotniczych oraz na bieżąco zasięgali informacji u przewoźników lotniczych o statusie danego rejsu.
W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego funkcjonuje infolinia Komisji Ochrony Praw Pasażerów, gdzie można uzyskać informacje dotyczące obowiązków przewoźnika w przypadku odwołanego lub opóźnionego lotu oraz na temat praw przysługujących pasażerom.
Numer infolinii: +48 222 692 600
Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach 9:00 -13:00.

Najbardziej, w ciągu ostatnich kilku dni, cierpią pasażerowie z najbardziej zatłoczonych lotnisk w Polsce, czyli z krakowskiego oraz obydwu warszawskich. Na pazostałych lotniskach opóźnienia wynoszą zaledwie kilka minut.

Sytuacja ma się jeszcze pogorszyć wraz z końcem kwietnia, gdyż wielu pracowników PAŻP złożyło wypowiedzenia z pracy i jeżeli zarząd nie przekona ich do powrotu, ruch na polskich lotniskach praktycznie stanie.

Jeżeli więc w najbliższym czasie planujecie jechać po kogoś znajomego przylatującego do Polski musicie uzbroić się w cierpliwość.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!