W lipcu na Okęciu – połowa lotów była opóźniona! LOT opóźniony średnio o 45 minut

[dropcap]P[/dropcap]rawie połowa lotów (dokładnie 49,85%) z Okęcia w Warszawie było opóźnione i to z winy lotniska – pokazuje Flightstats. Średni czas opóźnienia wyniósł 45 minut. Warszawa zajęła przedostatnie miejsce w rankingu pokonując w swojej grupie jedynie lotnisko Kolonia-Bonn, gdzie współczynnik punktualności w lipcu wyniósł ledwie 47,99%., a przeciętny czas 59 minut.

W statystykach branżowych LOT prezentuje się kiepsko. Narodowy przewoźnik zajął 17 miejsce na 23 sklasyfikowane linie, a opóźnionych lub odwołanych było 36,38% wszystkich operacji. Oznacza to, że współczynnik punktualności LOT wyniósł zaledwie 63,62%. Z raportu wynika też, że przeciętny czas opóźnień rejsów w LOT wyniósł ponad 45 minut. Dla porównania KLM ten sam współczynnik ma na poziomie prawie 90%!

Szkoda tylko, że lot LOT’u na cypryjskim kierunku jest opóźniony zawsze. Chociaż ostatnio należy przewoźnika pochwalić – potrafi wysłać sms’a z informacją, że samolot będzie opóźniony. Szkoda tylko, że podobne nie są wysyłane w przypadku odlotów z Larnaki.
Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!