fbpx

Setki reklamacji rachunków za prąd

EAC potwierdza: reklamacje złożyło bardzo wiele osób.

Rzeczniczka EAC Christina Papadopoulou powiedziała, że wielu konsumentów zgłosiło zawyżony rachunek za ostatnie miesiące, przy czym wyliczenie jest nawet o 10 procent wyższe niż faktyczne zużycie, które w przypadku zapłaty zostanie skorygowane w następnym rachunku.

EAC wielu reklamacji nie uznało – było wiele przypadków, w których ludzie kontaktowali się z zakładem myśląc, że ich rachunki są zawyżone, ale rachunek był prawidłowy, a wysoka taryfa jest spowodowana wysokimi cenami prądu.

Problem zbyt wysokich rachunków został spowodowany przez nowy system pomiarowy o nazwie MDMS (Meter Data Management System). Nowy system w wielu przypadkach podaje szacunkowe zużycie na podstawie wcześniejszych wzorców zużycia, a nie rzeczywistego zużycia kilowatogodzin.

Konsumenci mogą rozpoznać, że ich rachunek został obliczony szacunkowo, ponieważ obok podanej liczby kilowatogodzin znajduje się litera „Y”.

Wszystkie osoby, które otrzymały takie rachunki powinny sprawdzić stan liczników!

Zdaniem EAC ewentualne różnice w wysokości rachunków zostaną rozliczone w kolejnych rachunkach za prąd – bieżący, nawet zawyżony rachunek należy zapłacić w ciągu 21 dni od jego wystawienia. Jeżeli rachunek nie zostanie zapłacony – otrzyma przypomnienie o konieczności jego zapłaty w ciągu kolejnych sześciu dni.
Jeżeli w tym terminie rachunek także nie zostanie zapłacony zostanie wysłany sms z informacją kiedy zostanie odłączone zasilanie…

Jeżeli zapis na Waszym rachunku nie zgadza się z fizycznym odczytem licznika należy wysłać informację do EAC.

Wiadomość zawierającą imię i nazwisko klienta (z rachunku), numer kontaktowy oraz odczyt licznika (lub jego zdjęcie) bez cyfr dziesiętnych na końcu (np. numer odczytu: 071062) należy wysłać do oddziału na terenie którego znajduje się licznik:

Na powyższe numery telefonu z całą pewnością się nie dodzwonicie działają tylko i wyłącznie jako przyjmujące wiadomości WhatsApp i VIBER.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!