fbpx

Nowe rachunki za prąd

Dotacja z tytułu zużycia energii elektrycznej ogłoszona przez rząd 29 lipca 2022 r. pokryje rozliczenia od września do grudnia 2022 r.

Rzecznik prasowy EAC Christina Papadopoulou w rozmowie z StockWatch powiedziała, że ​​zniżka zostanie automatycznie odcięta od rachunków za prąd, które konsumenci otrzymają we wrześniu i będzie dotyczyła zużycia energii elektrycznej w okresie lipiec-sierpień. Rabat będzie polegał na dofinansowaniu wzrostu ceny energii elektrycznej w ciągu dwóch miesięcy.

Dotacja będzie stopniowana w zależności od wielkości zużycia i będzie wynosić od 50% do 85% dla gospodarstw domowych oraz handlu i przemysłu natomiast dotacja dla wrażliwych gospodarstw domowych wyniesie 100% podwyżek cen.

Gdy klient indywidualny (taryfa 01) otrzyma rachunek w wysokości 65,72€ oznacza to, że bez dotacji zapłaciłby 322€.
Do użytku domowego pierwsze 400 kWh (kilowatogodzin) miesięcznego zużycia będzie dotowane do 85%, pozostałe 200 kWh miesięcznego zużycia będzie dotowane do 75%, a pozostałe 200 kWh miesięcznego zużycia będzie dotowane do 50%.

W przypadku firm do przy dwumiesięcznym zużyciu 1500 kWh zużycie będzie dotowane 85%.
Na przykład wykorzystanie komercyjne z kodem 10, wybrane przez małych odbiorców komercyjnych do zużycia 1200 kWh bez dotacji, zapłaciłoby 484 EUR, z dotacją zapłaciłoby to około 417 EUR, więc ma dotację w wysokości 67 EUR.

Wyjaśnienia są nadal tak bardzo zagmatwane, że nawet szczegółowe wyjaśnienia pani rzecznik nic nie pomogły.

Dla nas i tak najważniejsza będzie ostateczna kwota do zapłaty – oby tylko nie zwaliła nas z nóg…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!