Innowacyjny system sczytywania liczników

Innowacje na Cyprze = chaos – czyli nowy system pomiarowy EAC.

Czy kiedy otrzymujecie rachunek za prąd, sprawdzacie czy stan odczytu licznika na fakturze jest zgodny z faktycznym jego stanem?

Okazuje się że system choć nalicza z nawiązką, powinien w kolejnym okresie wyrównać te nadwyżki. Tymczasem coś szwankuje w nowym systemie pomiarowym i wcale nic się nie wyrównuje, ale dwoi a nawet troi. 

Jak uspokaja rzecznik prasowy EAC, wszystkie pomyłki można skorygować. Wystarczy tylko zadzwonić pod wskazany na rachunku numer centrum pomocy.

Wystarczy zadzwonić.

Dzwonić to sobie można.

Ale czy ktoś ten telefon odbiera?

Żeby załatwić sprawę osobiście, należy swoje odestać w bardzo długich kolejkach. 

Ceny energii elektrycznej są nieadekwatne do świadczonych serwisów. 

No ale gdyby zdarzyło się że i wam trafi się zawyżony rachunek, spróbujcie  80006000.

Nowy system rejestracji odczytów liczników, MDMS, został zainstalowany przez EAC, z myślą o tym, że w przyszłości pojawią się nni dostawcy energii elektrycznej. 

System miał być wprowadzony w celu ułatwienia rynku, ale pojawiły się pewne problemy techniczne. 

…jesteśmy ich świadomi i staramy się je rozwiązać – zapewnia EAC

Jednym z ostatnich przykładów „dokładności” sczytywania liczników jest rodzina, która dostała rachunek w wysokości 920€ a po spisaniu licznika i złożeniu reklamacji zapłaciła 420€.

AKTUALIZACJA:

Jeżeli zapis na Waszym rachunku nie zgadza się z fizycznym odczytem licznika, EAC wprowadziło od dzisiaj możliwość złożenia reklamacji także drogą elektroniczną przez maila lub wiadomości tekstowe VIBER lub WhatsApp.

Wiadomość zawierającą imię i nazwisko klienta (z rachunku), numer kontaktowy oraz odczyt licznika (lub jego zdjęcie) bez cyfr dziesiętnych na końcu (np. numer odczytu: 071062) należy wysłać do oddziału na terenie którego znajduje się licznik:

Na powyższe numery telefonu z całą pewnością się nie dodzwonicie działają tylko i wyłącznie jako przyjmujące wiadomości WhatsApp i VIBER.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading