Północ musi zmniejszyć kolejki na przejściach

Cypr północny jest podzielony na część północną (okupowaną) i południową – Polacy mogą przejść na podstawie paszportu lub dowodu osobistego.

Niestety, od pewnego do punktów kontrolnych na północy tworzą się gigantyczne kolejki. Według turecko-cypryjskiej, północ wzmacnia swoje wysiłki na rzecz zmniejszenia kolejek na punktach kontrolnych i ponawia apele o otwarcie większej liczby przejść. Według danych z północy w okresie od stycznia do lipca z Republiki na północ przeszło 3,5 miliona osób, podczas gdy z północy miało miejsce blisko milion osób.

Resmiye Canaltay, szef komitetu zajmującego się punktami kontrolnymi, powiedział, że planowane jest zatrudnienie 27 pracowników, poprawa systemu informatycznego oraz infrastruktury na Ledra Street. Planowane są także inne zmiany, które mają pomóc w przyspieszeniu odpraw. Władze północny czekają także na zezwolenie, aby ulepszyć most na przejściu Pergamos.

Powiedziała jednak, że wysiłki na rzecz ułatwienia przepraw muszą być wzajemne, a problemów nie da się w pełni rozwiązać tylko na północy, ale wymaga też wysiłków Republiki.

Najwięcej osób przekracza punkty kontrolne na Ledra i Ayios Dhometios, nie są jak na razie kontynuowane rozmowy na temat otwarcia olejnego przejścia granicznego w proponowanej wcześniej lokalizacji w pobliżu bramy Famagusta w Nikozji.

Na całej wyspie działa dziewięć przejść granicznych, z których dwa, Strovilia i Pergamos, podlegają jurysdykcji brytyjskich baz wojskowych.

Jak informują nas czytelnicy, czas oczekiwania na przejazd na niektórych przejściach został wydłużony nawet do godziny.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading