fbpx

Chwilami tłok na przejściach na północ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wiele osób przekracza granicę z obszarami okupowanymi – trwa ogólna euforia spowodowana powrotem do normalności.

W miniony piątek, gdy otwarto przejścia graniczne ze strefą okupowaną, blisko 7500 osób skorzystało łącznie z siedmiu przejść kontrolowanych przez Republikę Cypryjską. Z informacji podanych przez strażników, większość osób kierowała się na północ.

Według Rzecznika Policji, 7455 osób skorzystało z przejść w ciągu 24 godzin do godziny 6 rano w sobotę, 3551 osób z północy i 3904 z południa.


Policja poinformowała, że ​​z przejścia granicznego Ayios Dhometios, czyli tam gdzie można przejechać samochodem, 1905 osób przyjechało na południe, a 2058 wyjechało w przeciwną stronę.


Spośród siedmiu przejść, największy ruch oczywiście na Ledra. Dwa inne przejścia, Strovilia i Pergamos, znajdują się pod jurysdykcją brytyjskich baz wojskowych i nie podano żadnych danych.

Przypominamy, że aby przekroczyć granicę należy posiadać negatywny wynik testu PCR lub szybkiego testu antygenowego nie starszy niż 7 dni. Testy są obowiązkowe dla wszystkich powyżej 6. roku życia.


foto: yeniduzen.com


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!