Nowe zalecenia linii lotniczych

Na lotnisku trzeba być minimum 3 godziny przed lotem i bez bagażu głównego – to najnowsze zalecenia linii lotniczych.

Kłopoty linii lotniczych i lotnisk nie mają końca. Kolejne z nich odwołują loty z powodu braku przepustowości lotnisk a także z powodu braku odpowiedniej obsady w samolotach.

Praktycznie codziennie słyszymy o nowych anulacjach lotów i zmianach rozkładów lotów. Na szczęście jak na razie nie ma informacji o anulacji lotów z Polski na Cypr lub w drugą stronę – widać jednak wyraźnie, że wszystko jest możliwe.

Ponad 30 tysięcy lotów odwołał ostatnio British Airways, kilkaset easyJet, do grona dołącza także Lufthansa oraz WizzAir, komunikat w sprawie odwołania lotów opublikował także polski LOT.

Linie lotnicze kolejno publikują komunikaty, w których zalecają podróżnym stawianie się do odprawy bagażowej na trzy godziny przed planowanym lotem. Co ciekawe apelują także do podróżnych o podróże jedynie z bagażem podręcznym.

Linie lotnicze zapomniały chyba jednak, że stanowiska odprawy bagażowej otwierają się na dwie godziny przed lotem. Po co więc przyjeżdżać na lotnisko wcześniej?

Jedna z naszych czytelniczek napisała do nas, że posłuchała apelu przewoźnika i karnie stawiła się na lotnisku trzy godziny przed lotem. Próbowała nadać bagaż na lot, przejść przez bramkę bezpieczeństwa i spokojnie czekać na samolot. Niestety, nikt nie chciał przyjąć bagażu – stanowiska otwarto dokładnie dwie godziny przed lotem.

Suma sumarum do bramki dotarła w ostatniej chwili…

Może więc linie lotnicze „dogadają” się z obsługą lotnisk aby otwierała stanowiska wcześniej.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że nie lotniska przyjmą bagaż wcześniej bez problemu, ale linia lotnicza będzie musiała za to zapłacić…

I koło się zamyka.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!