Nie dla przemytu paliwa z północy

Celnicy cypryjscy nie potrafią lub nie chcą sobie poradzić z tym zjawiskiem natomiast celnicy z SBA rozprawiają się z tym błyskawicznie

Regularne inspekcje okazały się niezwykle skuteczne w powstrzymywaniu osób prywatnych i przedsiębiorstw przed próbami zakupu taniego paliwa z terytoriów okupowanych i sprowadzenia go do baz brytyjskich, a następnie do Republiki Cypryjskiej.

W ostatnich tygodniach urzędnicy brytyjskiej bazy celnej zaobserwowali podejrzaną aktywność, gdy komercyjne samochody ciężarowe przejeżdżały przez punkty kontrolne kilka razy w tygodniu, a niektórzy nawet próbowali przejeżdżać kilka razy dziennie.


Funkcjonariusze celni zostali gruntownie przeszkoleni w wykrywaniu pojazdów, które zostały zmodyfikowane do przemytu za pomocą „niestandardowe zbiorniki paliwa”.


Jako przykład tego, co niektórzy ludzie mogą zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze, Mark Hartley, szef urzędu celnego ujawnił, że na początku tego miesiąca komercyjna firma autobusowa ubezpieczyła jeden ze swoich autobusów na jazdę na terytoria okupowane i próbowała używać go jako „cysterny” na okupowane tereny w celu pozyskania paliwa, a następnie przetransportowania go do pozostałych 16 pojazdów firmy zlokalizowanych na Cyprze.

Autobus „cysterna” został skonfiskowany a na kierowcę nałożono mandat w wysokości 1480€, który natychmiast został opłacony.

Niedopuszczalne jest, aby ludzie próbowali oszukiwać system, próbując uniknąć opłacania podatków, które są wykorzystywane do finansowania ważnych usług publicznych. Działania SBA wysyłają jasny komunikat, że jakikolwiek przemyt przez przejścia graniczne SBA nie będzie tolerowany, a ci, którzy próbują uniknąć kontroli, zostaną zidentyfikowani, ich mienie zostanie zajęte i będą ścigani.

W sumie, w ciągu ostatnich kliku dni, Brytyjczycy nałożyli grzywny w wysokości ponad 6000€ za przemyt paliwa.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!