Koniec ograniczeń covid’owych?

Obraz epidemiologiczny jest na tyle dobry, że dziś rząd ma podjąć decyzję o zawieszeniu SafePass.

Według informacji Offsite, minister zdrowia Michalis Hadjipandelas w zeszłym tygodniu poprosił członków Komitetu Doradczego o przedstawienie swoich poglądów na temat zniesienia Safepass. Odpowiedni projekt przepisów już jest przygotowany i zostanie przedstawiony na dzisiejszym posiedzeniu rządu.


Posiedzenie odbędzie się dzisiaj, około godziny 9:00.


Nieoficjalnie źródła Offsite twierdzą, że minister zdrowia Michalis Hadjipandelas w zeszłym tygodniu poprosił członków Komitetu Doradczego o przedstawienie swoich poglądów na temat zniesienia Safepass na weselach i w klubach nocnych.

Przypominamy, że podjęto już decyzję, że od 15 maja 2022 r. Safepass zostanie zawieszony we wszystkich obszarach. Jednak z tego zawieszenia wyłączone byłyby wnętrza centrów rozrywki, centrów muzycznych i tanecznych. Safepass nadal obowiązuje gości w domach opieki, obiektach zamkniętych, szpitalach, ośrodkach medycznych, przychodniach i ośrodkach rehabilitacji.

Nie wiadomo jednak jakie ostatecznie decyzje podejmie rząd. Jeżeli rząd podejmie podobne decyzje do tych obowiązujących w innych krajach europejskich, istnieje prawdopodobieństwo, że rząd zdecyduje także o zniesieniu obowiązkowych masek a także testów przy przylocie na Cypr dla osób niezaszczepionych.

Przypomnijmy, że wiele krajów już całkowicie zdecydowało o odwołaniu stanu epidemii i anulowało wszystkie ograniczenia związane z Covid19.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading