fbpx

Ukraińcy zaproszeni do pracy w Pafos

Branża hotelarska i wypoczynkowa z Pafos, zaprasza uchodźców z Ukrainy do podjęcia pracy w ich firmach

Stowarzyszenia właścicieli hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych z Pafos spotkały się z przedstawicielami Ambasady Ukrainy na Cyprze aby omówić perspektywę utworzenia specjalnej sieci pracy dla uchodźców z Ukrainy.


Firmy już mogą zgłaszać zapotrzebowanie na pracowników do Stowarzyszenia Paphos Hospitality Association (Sikap).


Sikap podjął w przeszłości szereg wysiłków, aby rozwiązać problemy związane z brakiem zatrudnienia, zdołał otworzyć stanowiska dla osób ubiegających się o azyl i studentów zagranicznych potrzebujących pracy. Stowarzyszenie jako pierwsze nawiązało kontakt z ambasadą Ukrainy i zapewniło ambasadora o gotowości zatrudnienia uchodźców, którzy trafiają na Cypr.

Onisiforou powiedział, że Sikap ma powiązania z siecią przyjaźni Ukraina-Cypr i że obaj zgodzili się zbudować i obsługiwać specjalną platformę, z której będą mogli korzystać ukraińscy uchodźcy przybywający na Cypr do rejestrowania swoich zainteresowań, umiejętności i doświadczenia oraz pożądanych miejsc pracy. .

W spotkaniu wzięło udział kilku właścicieli obiektów, którzy wypełnili wnioski określając potrzeby swoich obiektów w zakresie personelu, do których zostaną odniesione listy uchodźców i ich specjalizacje.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!