Cypr otwiera stadiony dla publiczności

Zgodnie z zaleceniem Ministra Zdrowia, pana Constantinos Ioannou, Rada Ministrów na wczorajszym posiedzeniu podjęła decyzję o obecności kibiców w rozgrywkach wszystkich dyscyplin sportowych, na 50% pojemności stadionów, ze skutkiem od 1 lipca.

Wstęp na stadiony będą dozwolone dla osób fizycznych tylko wtedy, gdy spełniony jest jeden z poniższych warunków:

  1. Osoby, które ukończyły program szczepień jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson lub obiema dawkami zatwierdzonych szczepionek Moderna, AstraZeneca lub Pfizer/BioNTech.
  2. Osoby posiadające certyfikat z negatywnym wynikiem PCR lub szybkiego testu, z pobraniem próbek w ciągu 24 godzin przed rozpoczęciem gry.
  3. Osoby, które zostały zarażone COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i posiadają zaświadczenie o wyzdrowieniu wydane przez Ministerstwo Zdrowia.


Decyzja będzie regularnie oceniana, z zamiarem stopniowego zwiększania dozwolonego odsetka kibiców, o ile pozwolą na to dane epidemiologiczne.


Ponadto, mając na uwadze poprawę wskaźników epidemiologicznych, Rada Ministrów podjęła także decyzję o zwiększeniu liczby osób na stół w placówkach gastronomicznych do 10 osób na stół. Ta decyzja zostanie uregulowana dekretem i zostanie wdrożona wraz z jego przyjęciem.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!