Handel detaliczny okręgu Paralimni umiera

Sprzedawcy z okręgu Paralimni walczą o przetrwanie i wołają o pomoc i wsparcie ze strony Rządu. Proszą o obniżenie czynszu, energii elektrycznej i podatku VAT.

Jak wiecie region ten żyje głównie z turystyki i w zasadzie funkcjonuje tylko w sezonie letnim.

Przedstawicielka sklepikarzy z okręgu Paralimni uważa że hanlowcy robią wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać swoje biznesy otwarte „pomimo faktu, że sprawy wcale nie wyglądają dobrze”.

Ogólne koszty są nieopłacalne. Czynsze i energia elektryczna nadal są wysokie, a konsumenci ostrożnie podchodzą do tego, co kupują – powiedziała.

Oprócz już istniejących problemów, na północy istnieje „równoległy rynek”, który nieustannie nas „uderza”.

Jest przecież nieporównywalnie tańszy.

Ludzie kupują tylko to, co absolutnie niezbędne, a to dzieje się już przez dwa lata, od wybuchu pandemii Covid.

Turystyka tego obszaru była w tym roku ograniczona ze wzgędu na brak turystów z Rosji.

Wysokiej jakości turystyka, która istniała wcześniej, polegająca na chodzeniu do sklepów i kupowaniu bez proszenia o rabaty lub targowanie się, nie istnieje, przynajmniej nie w tej chwili.
Uderzenie, jakie zadał nam koronawirus, rosyjska inwazja na Ukrainę i inflacja, były ogromne, a Rząd powinien spojrzeć na sklepikarzy osobno, ponieważ sektor ma bardzo duże problemy – powiedziała, dodając, że niektóre sklepy nawet nie zostały otwarte tego lata.

Kolejny cios dla sektora to zakupy on line.

Każdy, bez żadnej kontroli ze strony państwa, tworzy stronę internetową i sprzedaje, co chce, i nie musi płacić czynszu, elektryczności ani księgowego – dodała.

Sklepikarze Paralimni wysłali kilka listów do ministerstw handlu i finansów o problemach, z którymi się borykają, ale nie otrzymali odpowiedzi.

Chociaż widzimy, jak Rząd pomaga różnym innym sektorom handlu na różne sposoby, dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz przedsiębiorstw w rejonie Paralimni, nie podejmuje się żadnych wysiłków.

Czy ktoś pomoże? A może Rząd poczeka aż sprawa sama się ureguluje…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading