fbpx
  • Limassol 32'C ☼
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 31'C ☼
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 30'C ☼
  • Limassol 32'C ☼
  • Nicosia 36'C ☼
  • Larnaca 31'C ☼
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 30'C ☼

10. lecie szkół w Limassol i Paralimni

12 października uroczyście świętowaliśmy Jubileusze 10-lecia Szkół w Limassol i Paralimni oraz Dzień Edukacji Narodowej.

Była to okazja do wspomnień, refleksji i wzruszeń w towarzystwie rodaków i przedstawicieli Cypryjskiej Oświaty.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Ambasador RP w Republice Cypryjskiej Irena Lichnerowicz-Augustyn, Konsul Jarosław Dziedzic, Jan Badowski – Dyrektor Biura Współpracy z Polonią i Polakami za granicą w Kancelarii Prezydenta RP, Ojciec Jerzy Kraj, katechetka Iwona Kamińska, nauczycielki Katarzyna Łęgowska i Wioletta Mazurek, Przedstawiciele Stowarzyszenia Kulturalnego Malwa, przedstawiciele Cypryjskiej Oświaty: Pan Solomos Constantinou, Maria Moulazimi i Eftychia Matsangou.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, pięknie śpiewali, tańczyli i recytowali polskie wiersze. Do Krakowiaka przygrywał na akordeonie muzyk Zbigniew Irzeński.

Uczniowie na wesoło i z humorem zaprezentowali dzieje Komisji Edukacji Narodowej. Występ rozpoczął się piosenką w stylu rap pt. „Historia polskiej edukacji”, następnie odegrany został skecz pt.”Niezłe ziółka” przedstawiający galerię uczniów -„ziółek”, których nie brakuje w każdej szkole.

W kolejnej części uczniowie zabrali głos w sprawie nauczycieli i wesołych określeń na ich temat, wszyscy pośmialiśmy się z żartów ze szkolnych zeszytów. Na koniec zaprezentowany został wspólnie napisany wiersz, opowiadający o 10 latach działalności naszej szkoły.

Odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka i ucznia, rozdanie dyplomów.

Dwójka uczniów, Krysia Stavrinou i Olek Łęgowski zostali odznaczeni Orderem 10-lecia za swoją wytrwałość w zdobywaniu wiedzy i uczestniczeniu w zajęciach szkolnych od samego początku, czyli od września 2009 roku. Taki sam Order złożyliśmy na ręce obecnej Pani Ambasador w ramach podziękowań dla Ambasady za 10. letnie wsparcie i umożliwienie nam realizacji wielu edukacyjnych projektów.

Na koniec zagrał nam zespół Macieja Kielaka „The Cover Up”.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i wspólne świętowanie, szczególnie przedstawicielkom Rady Rodziców: Monice Panayi, Beacie Milewskiej i Karinie Szaleckiej oraz wszystkim rodzicom za poczęstunek i przygotowanie dzieci do występu. Dziękujemy także Pani Wiolecie Mazurek za wykonanie Orderów.

Projekt Jubileuszu został dofinansowany w ramach funduszy polonijnych MSZ, dzięki czemu uczniowie otrzymają najnowsze książki i podręczniki na nowy rok szkolny.

STO LAT niech żyją nam!

[bar group=”901″]

Zdjęcia i tekst pochodzą ze stron szkół na Facebooku 

Zostaw swój komentarz:


Więcej w tym temacie:error: UWAGA: Zakaz kopiowania!

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Cypr24 wykorzysta informacje, które podasz w tym formularzu, aby być z Tobą w kontakcie i dostarczać najnowsze teksty