Cypryjski Polonez już w muzeum

Nasz Polonez trafił do Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze.

O tej historii pisaliśmy Wam zaledwie kilka dni temu – na Cyprze, w byłym salonie samochodowym odnaleziono fabrycznie nowego Poloneza. Samochód, mimo tego, że został wyprodukowany w 1996 roku miał na liczniku zaledwie 40 km przebiegu oraz folię ochronną na siedzeniach.

Jeden z Polaków, Patryk Czarnecki pojechał na Cypr na urlop. Podczas spaceru po urokliwych uliczkach Pafos dostrzegł nieczynny salon sprzedaży samochodów. Jego uwagę przykuły inne opuszczone modele, podszedł więc bliżej i zauważył fabrycznie nowego Poloneza Trucka.

Po ustaleniu właściciela i załatwieniu formalności, auto po 26 latach ponownie trafiło na polską ziemię.

Nowy właściciel przejechał nim tylko 200 metrów, aby “poczuć te emocje”. Twierdzi, że miejsce takiego auta jest w muzeum i postanowił podzielić się znaleziskiem ze światem, udostępniając je do oglądania.

Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze napisało na swoim Facebooku:

Kultowy i nowiutki odnaleziony na Cyprze Polonez 1.9 D trafił na ekspozycję do naszego muzeum. Myślę że wiele osób zna jego bardzo ciekawą historię.
Poloneziak ma 40 km przebiegu: dwadzieścia kilometrów na torze testowym FSO (wersje eksportowe były dokladnie sprawdzane) i pozostałe 20 z portu do salonu sprzedaży na Cyprze.
Warto go zobaczyć na żywo! Zapraszamy!

Jeżeli więc jesteście przez przypadek w Jeleniej Górze, zajrzyjcie do tamtejszego muzeum.

Więcej szczegółów na temat tamtejszego muzeum znajdziecie na www.muzeummotoryzacjijeleniagora.pl


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading