fbpx

Polska trafi do grupy C?

Od razu uprzedzam – nie zależy nam na tym, aby Polska trafiła do cypryjskiej grupy C, ale musicie przyznać nam rację, że jest to całkiem prawdopodobne.

Od kilku dni, w Polsce, notowane są rekordowe ilości osób z potwierdzonym zakażeniem covid19. Zarówno wczoraj jak i dzisiaj, wcześniej Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 1500 – tyle zakażeń nie potwierdzono nawet w początkowej fazie pandemii, nigdy! Przypomnijmy, że Cypr umieścił Polskę w grupie B gdy potwierdzonych zakażeń było o połowę mniej!


Jak widzicie na wykresie, tylko w ciągu siedmiu dni, od niedzieli 20 września do soboty 26 września, resort zdrowia poinformował łącznie o 7650 przypadkach zakażenia.
Przerażająca są także inne informacje dotyczące koronawirusa. Zgodnie z informacjami, opublikowanymi na Twitterze, w chwili obecnej hospitalizowanych jest ponad dwa tysiące osób a 143442. znajdują się w przymusowej kwarantannie:


Czy Cypr zdecyduje się na umieszczenie Polski w grupie C? Trudno powiedzieć… Z całą pewnością tutejsze ministerstwo zdrowia będzie analizować udostępniane publicznie dane.

W chwili obecnej nie ma takiej sytuacji jak w sierpniu, gdy w jednym samolocie z Polski potwierdzono aż pięć przypadków zakażenia – w końcu Polacy przylatują z aktualnymi wynikami testów. Weźmy jednak pod uwagę także to, że obywatele innych krajów, którzy wcześniej przylatywali na Wyspę Afrodyty z testami (np. Węgry), po negatywnych danych dotyczących sytuacji w ich krajach, bez mrugnięcia okiem zostali przesunięci do grupy C. Bardziej prawdopodobne wydaje nam się w tej chwili jednak przesunięcie wszystkich krajów do grupy B niż umieszczanie Polski w grupie C.

W każdym bądź razie trzymamy kciuki za Polskę i mamy nadzieję, że koronawirus w końcu odpuści…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!