Fabrycznie nowy Polonez znaleziony na Cyprze

W jednym z salonów samochodowych na Cyprze znaleziono fabrycznie nowego Poloneza Trucka

Polonez Truck, rok produkcji 1995, wersja diesel RHD (wersja dla ruchu lewostronnego) stał sobie spokojnie w jednym z salonów samochodowych na Cyprze. Jak informuje strona internetowa Żółta Blacha zdarzył się cud i samochód udało się odkupić – wrócił do Polski.

Na swoim profilu na Facebooku, opisano dokładnie historię samochodu.

Otóż 24 listopada 1995 roku wyrusza z fabryki FSO w Warszawie ostatni transport Polonezów Trucków RHD. Ładunek ważący łącznie 12 350 kg wyruszył z portu w Gdyni przez morza i oceany do portu Limassol docierając na Cypr 5 marca 1996 roku. Salon sprzedaży mieścił się w ważnym ośrodku turystycznym liczącym ok 32 tys mieszkańców mieście Pafos położonym na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru. Według oficjalnych danych na Cypr trafiły łącznie 104 Polonezy.

Właściciel salonu nie myślał nawet, żeby samochód sprzedać. Uznał jednak, że skoro samochód ma wrócić do Polski zmienił zdanie i sprzedał fabrycznie nowy pojazd.

Zakupiony właśnie w salonie Polonez był pojazdem pokazowym. Dealer postanowił zostawić sobie ostatni egzemplarz z myślą wykorzystania go w przyszłości do własnych potrzeb związanych z uprawą cytrusów. Salon został jednak zamknięty wraz z samochodem w środku.

Jest to chyba jedyny przypadek w historii światowej motoryzacji, kiedy to polski samochód został kupiony na Cyprze po czym wrócił do Polski.

Całą historię polskiego Poloneza na Cyprze, więcej jego zdjęć oraz dalsze jego losy w Polsce możecie śledzić na facebookowym profilu Żółtej Blachy (tutaj).


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading