Bank działa bez zezwoleń

Cypryjski Bank Centralny ostrzega społeczeństwo, przedsiębiorstwa i deponentów, że na Cyprze działa Sabax Bank, który nie posiada licencji na prowadzenie działalności

Bank Centralny informuje, że „podmiot o nazwie SABAX BANK, o którym mowa na stronie: sabaxbank.com nie posiada licencji na prowadzenie instytucji bankowej wydanej przez Bank Centralny”.

CBC wzywa społeczeństwo, przedsiębiorstwa i deponentów, tak jak przed współpracą z instytucjami kredytowymi, do odwoływania się do jej strony internetowej, a konkretnie do rejestru instytucji kredytowych działających na Cyprze w celu sprawdzenia, czy instytucje kredytowe działają legalnie w Republice Cypryjskiej”.

Na swojej stronie internetowej Sabax Bank napisał, że ​​„jest jednym z najlepszych banków na Cyprze, oferującym szeroką gamę usług dla firm spoza Cypru, przyciągającymi przystępnymi cenami i możliwością otwarcia rachunku zagranicznego dla każdego rodzaju działalności”. SABAX BANK w 1998 roku został założony przez dwóch prywatnych bankierów i od tego czasu działa stabilnie i pomaga rozwijać działalność biznesową dla każdego klienta.

Od 2002 roku SABAX BANK przystąpił do międzynarodowego systemu przekazów pieniężnych, który korzystnie umożliwia dokonywanie transakcji międzynarodowych. Dziś bank obsługuje Money Gram, Sigue Mone, Epayments, Skrill, Neteller, Payeer, system Blockchain, SWIFT i wiele innych systemów płatności – czytamy na jego stronie internetowej.

Na stronie internetowej można napisać wszystko.

Bank Centralny na Cyprze, który wydaje zezwolenia na działalność bankową na Cyprze twierdzi jednoznacznie, że SABAX nie ma zgody na działalność bankową.

Czekamy na dalsze informacje – wszczęto odpowiednie procedury, które pozwolą na zawieszenie działalności „banku”.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading