177 nowych autobusów w Limassol

Do Limassol trafią nowe, najnowocześniejsze autobusy

EMEL w ciągu najbliższych dwóch lat przeprowadzi ogromną inwestycję wartą około 26 milionów euro – czeka nas olbrzymia modernizację transportu publicznego.. 

W 2023 roku transport publiczny w Limassol będzie się składał z całkowicie nowej i ekologicznej floty autobusów. 

Jak informuje Philenews że w przyszłym roku ma powstać w Limassol pierwszy buspas dla małych autobusów elektrycznych, który będzie zlokalizowany w historycznym centrum miasta.

Okrętem flagowym nowej floty nie będą duże autobusy, ale mniejsze, 6. metrowe autobusy elektryczne, których liczba osiągnie 35, czyniąc Limassol proporcjonalnie jednym z najbardziej zelektryfikowanych miast w stosunku do autobusów miejskich.

Będą to autobusy, które mogą przewozić do 24 pasażerów, będą jeździć na trasach w centrum miasta o łącznej długości 2 mln kilometrów rocznie, bez zanieczyszczeń i przy redukcji hałasu sięgającej nawet 50%.

EMEL podpisał 4 lipca 2022 r. umowę na publiczny transport pasażerski w mieście i prowincji Limassol, już rozpoczął procedury zakupu 177 nowych autobusów, w których wszystkie oprócz elektrycznych będą wyposażone w silniki Euro6.

Ważne jest, aby nowa flota EMEL była znacznie bardziej elastyczna niż w przeszłości, ponieważ 60. starych 12. metrowych autobusów zostanie zastąpione zupełnie nowymi 9.metrowymi autobusami – powiedział przedstawiciel EMEL, Petros Theocharidis

Wyjaśnił również, że większość nowych autobusów, które będą obsługiwać wieś będzie dużo mniejszych z wyjątkiem czterech dużych, które będą obsługiwać centralne osie łączące obszary wiejskie z miastem Limassol.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że część mieszkańców przesiądzie się z samochodów do nowych autobusów a te z kolei będą jeździły częściej…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading