fbpx

Kolejny autobus “uciekł” kierowcy

W czwartek, około godziny 10 rano, na Diagorou Avenue, doszło do wypadku z udziałem autobusu. Na szczęście pustego. Kierowca wyskoczył z pojazdu, nie mogąc nad nim zapanować. Nawaliły hamulce. Autobus uderzył w kilka pojazdów, zatrzymując się ostatecznie na motocyklu, którego kierowca ròwnież uniknął obrażeń. Nie było żadnych ofiar.

Rodzą się jednak wątpliwości co do sprawności technicznej autobusòw obsługiwanych przez nową firmę transportu publicznego dla Nikozji. A jest to już trzeci podobny incydent z jej udziałem.

Co ciekawe, Ministerstwo zdaje się nie reagować, narażając tym samym obywateli na niebezpieczeństwo.


Ten autobus był pusty. Co, gdyby jechała nim staruszka czy matka z dziećmi? Ilu trzeba ofiar by zacząć działać?

Policja bada zdarzenie, które wydaje się być podobne do tego z lipca. Tam niestety zginął 52.letni kierowca autobusu. Ojciec trójki dzieci zginął po tym, jak pojazd, który właśnie zaparkował na terminalu w Engomi, potoczył się do przodu i zmiażdżył go.

Wypadki skłoniły Rząd do przeprowadzenia dokładnej inspekcji floty, aby wszystko było jasne. Ale jak się okazuje, takie to było tylko zaślepianie oczu. Firma podała wówczas, że przeprowadziła kilka seminariów szkoleniowych dla swoich kierowców, w tym dotyczących stosowania hamulca postojowego.

Incydent był okazją do skrytykowania resortu przez poprzednie przedsiębiorstwa transportu publicznego. W oświadczeniu, poprzednie firmy stwierdziły, że to nie przypadek, a Ministerstwo Transportu nie ma żadnego usprawiedliwienia, aby nie podejmować natychmiastowych działań.

Ponownie wracamy do powtarzających się wypadków z udziałem autobusów nowej ery – poinformowały firmy.
Obojętność kryminalna wydziału transportu drogowego Ministerstwa Transportu jest niezrozumiała.

Firmy stwierdziły, że wyraziły swoje obawy dotyczące szkolenia kierowców w nowych autobusach po wypadku śmiertelnym, ale także „jakości i niezawodności” pojazdów.

Poważne ministerstwo z poczuciem odpowiedzialności wobec obywateli tego kraju unieruchomiłoby całą szeroko nagłośnioną flotę do czasu gruntownego dochodzenia i oceny

Czy korzystacie z transportu publicznego w Nikozji? Jak oceniacie nowego dostawcę tych usług? Co myślicie o sprawie?


foto: in-cyprus; Cyprus Mail


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!