fbpx

A jednak chińszczyzna…

Cyprus Public Transport, który do tej pory używał nazwy MLKP i wygrał przetargi na obsługę komunikacji miejskiej w Nikozji i Larnace, zakupił 200 nowych autobusów. Po wygranym przetargu nowa firma zapowiadała nową jakoś usług autobusowych o europejskich standardach, która zachęci więcej osób do podróżowania autobusem i zmniejszy liczbę samochodów na drogach.

Po szumnych zapowiedziach spodziewaliśmy się nowoczesnych, hybrydowych (może nawet elektrycznych) autobusów, które miały się pojawić na cypryjskich drogach. Niestety, firma kupiła autobusy w Chinach.

Chiński producent King Long wysłał z portu Xiamen na Cypr 200 autobusów wyposażonych w instalację, która automatycznie spryskuje wnętrze pojazdu płynem dezynfekującym i sterylizującym. Firma dostarcza na Cypr dwa typy autobusów, które będą wykorzystywane w stolicy tego kraju Nikozji.

Epidemia koronawirusa miała wpływ na to zamówienie – zamontowanie systemu automatycznej samosterylizacji. I tak naprawdę to prawdopodobnie jedyny powiew nowoczesności w tych autobusach.

Nie udało nam się ustalić jaki model autobusów płynie na Cypr, w chwili obecnej autobusy King Long jeżdżą po ulicach Limassol można zatem spodziewać się tego samego modelu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!