fbpx

Zwolnienie lekarskie tylko elektronicznie

Od 21 lutego wszystkie zwolnienia lekarskie będzie można składać tylko drogą elektroniczną

Od poniedziałku 7 lutego 2022 roku, składanie zwolnień lekarskich jest możliwe także drogą elektroniczną. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie obowiązywał okres przejściowy – nadal można składać zwolnienia osobiście, jednak od 21 lutego zwolnienia będą przyjmowane jedynie poprzez dedykowaną stronę internetową.


Aby złożyć zwolnienie lekarskie należy posiadać profil zaufany w systemie Cy-Login (Ariadna) – bez podpisu elektronicznego oddanie do wypłaty zwolnienia będzie niemożliwe.


W najbliższej przyszłości Ministerstwo Pracy, Opieki Społecznej i Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z Ministerstwem Badań Naukowych, Innowacji i Polityki Cyfrowej dokona digitalizacji i elektronicznie uruchomi podobne wnioski o wszystkie świadczenia, z pierwszeństwem za zasiłek dla bezrobotnych i zasiłek macierzyński, czyli z największą liczbą złożonych wniosków.

Wnioski o zasiłek chorobowy z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych można składać drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej http://www.mlsi.gov.cy/sid. Ministerstwo twierdzi, że wypłata pieniędzy za “chorobowe” złożonych przez system będzie zostanie znacznie przyspieszona.

Do złożenia elektronicznego wniosku o zasiłek chorobowy konieczne jest uprzednie założenie przez Ubezpieczonego profilu na platformie elektronicznej Cy-Login (Ariadna).

Osoby, które nie założyły jeszcze profilu zaufanego powinny to zrobić jak najszybciej poprzez stronę https://eservices.cyprus.gov.cy/EN/secure/Pages/Home.aspx. Po prawidłowej rejestracji należy potwierdzić swoje dane osobowe poprzez bankowość internetową lub w jednym ze wskazanych punktów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!