Wracamy do normalności?

Minister Zdrowia Michalis Hadjipandellas wysłał wiadomość do członków Naukowego Komitetu Doradczego, prosząc ich o ocenę aktualnego obrazu epidemiologicznego

Jak informuje Philenews, prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu rząd podejmie decyzję zniesieniu obowiązku używania maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych.


Po dwóch latach od wybuchu pandemii skończymy z maseczkami?


Według nieoficjalnych informacji istnieje grupa naukowców, którzy twierdzą, że nie należy tego jeszcze wdrażać, ponieważ sytuacja jest płynna i nikt nie wie, co będzie dalej z pandemią. Naukowcy obawiają się kolejnych podwariantów wirusa.

Nie wiadomo jakie decyzje zostaną podjęte ostatecznie na posiedzeniu rządu. Prawdopodobnie obowiązek noszenia maseczek zostanie utrzymany w szpitalach oraz domach opieki oraz w miejscach o szczególnym znaczeniu zdrowotnym.

Przypomnijmy, że większość krajów zniosła już obowiązek noszenia maseczek – niedawno także Grecja oraz władze obszarów okupowanych poinformowały o zawieszeniu korzystania z maseczek.

Nie ma żadnych informacji na temat zniesienia obowiązku wykonywania testów przed przylotem na Cypr dla osób niezaszczepionych.

Wszelkie, ostateczne decyzje przekażemy naszym czytelnikom natychmiast po konferencji prasowej zorganizowanej po posiedzeniu cypryjskiego rządu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading