fbpx

Zawsze będziemy chodzić w maskach?

Minister zdrowia Constantinos Ioannou zapowiedział utrzymanie obowiązku noszenia masek wewnątrz pomieszczeń.

W rozmowie z państwowym radiem minister powiedział, że wszystkie osoby przylatujące na Cypr są dokładnie kontrolowani – jego zdaniem obowiązujące zasady przyjazdu na wyspę są jednymi z najsurowszych w Europie. Zauważył również, że Cypr odnotowuje obecnie najlepszy na świecie stan epidemiologiczny od czasu wybuchu pandemii.


Minister zapowiedział, że obowiązek noszenia masek w pomieszczeniach będzie obowiązywał jeszcze przez bardzo długi okres czasu.


Minister wezwał osoby zaszczepione pierwszą dawką szczepionki Astrazeneca, aby przyjęły również drugą dawkę pomimo ostatnich zaleceń specjalistów aby preparatem tej firmy szczepić tylko i wyłącznie osoby powyżej 50. roku życia.

Cypr zajmuje obecnie trzecie miejsce wśród państw członkowskich Unii Europejskiej pod względem szczepień ludzi, przynajmniej pierwszą dawką zatwierdzonego szczepionki.

Minister nie odpowiedział na pytanie dziennikarza w sprawie noszenia maseczek na otwartej przestrzeni, nie podał żadnego terminu wycofania się rządu z tych przepisów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!