fbpx

Strajk zawieszony – loty z Warszawy bez zmian

Kontrolerzy lotów porozumieli się z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i wszystkie loty od 1 maja będą odbywały się normalnie.

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy, że w związku ze strajkiem kontrolerów istnieje realne zagrożenie, że osoby lecące na Cypr lub z Cypru na któreś z warszawskich lotnisk mogą nie skorzystać ze swoich połączeń. Na szczęście, wczoraj, kontrolerzy podpisali porozumienie na podstawie którego do 10 lipca 2022 roku wszystkie loty będą odbywały się normalnie.


O zawartym porozumieniu jako jeden z pierwszych poinformował przedstawiciel lotniska na warszawskim Okęciu.


Żeby jednak nie było za wesoło, podpisane porozumienie przedłuża jedynie stan niepewności związany z lotami z Warszawy lub do Warszawy. Obie jego strony dały sobie czas do 10 lipca na opracowanie szczegółów, które zostaną zawarte w nowym, już ostatecznym, dokumencie.

Od kilku tygodni trwały negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL). Dotyczyły one m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania. Jeżeli nie doszłoby do czwartkowego porozumienia, to od 1 maja br. ruch lotniczy nad Polską mógł zostać ograniczony. W przypadku lotów na Cypr, miały nie być wykonane żadne połączenia z Warszawy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!