fbpx

Koronawirusowy paszport dla Brytyjczyków?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Rząd cypryjski zabiega o porozumienie z Wielką Brytanią, na wzór porozumienia z Izraelem

jak informuje Philenews, cypryjski rząd prowadzi intensywne rozmowy z rządem Wielkiej Brytanii w sprawie wprowadzenia specjalnego pozwolenia dla zaszczepionych obywateli Zjednoczonego Królestwa.

Jak twierdzą źródła Philenews, negocjacje między obiema stronami już się rozpoczęły – istnieją przesłanki wskazujące na to, że wkrótce nadejdzie pozytywny wynik. Z tych samych informacji wynika jednak, że ogłoszone porozumienie wejdzie w życie później niż odpowiadające mu porozumienie z Izraelem, o którym wiadomo, że „aktywuje się” 1 kwietnia. Szacuje się jednak, że samo ogłoszenie porozumienia, które zapewni osobom zaszczepionym udogodnienia do podróży na Cypr, wystarczy, aby nadać dalszy impuls rezerwacjom wakacyjnym na wyspie w nadchodzącym lecie.


Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział wznowienie ruchu turystycznego ze Zjednoczonego Królestwa po 17 maja 2021 roku.


Celem cypryjskiego rządu jest jak najszybsze doprowadzenie do negocjacji w sprawie notyfikacji porozumienia. Należy jednak zauważyć, że ogłoszenie przez samego premiera Wielkiej Brytanii na początku tego tygodnia, że ​​podróże z Wielkiej Brytanii za granicę mogą rozpocząć się w połowie maja, “obudziło” brytyjski nastrój podróżniczy i znacznie zwiększyło liczbę rezerwacji.

Rynek brytyjski jest najważniejszym rynkiem dla turystyki cypryjskiej i „odpowiada” za około 30% wszystkich przyjazdów na wyspę. W 2019 roku, który był najlepszym rokiem dla turystyki, z wizytami sięgającymi około czterech milionów, liczba przyjazdów z Wielkiej Brytanii wyniosła 1,3 miliona.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!