fbpx

Sprawdzają samych siebie

Wszczęto dochodzenie dyscyplinarne w sprawie incydentu pozostawienia starszej kobiety nagiej i bez opieki w szpitalu ogólnym w Limassol. Sprawę prowadzi OKYPY, złożono także wniosek o ściganie lekarza za upublicznienie zdjęć.

Zdjęcie kobiety wywołało burzę w mediach społecznościowych zaledwie kilka godzin po tym, jak zostało opublikowane przez geriatrę dr Mariosa Kyriazisa na Facebooku. Początkowo Okypy powiedział, że sytuacja „nie wygląda tak, jak wygląda”.

Minister zdrowia Michalis Hadjipantela powiedział, że był to odosobniony incydent i wezwał do przeprowadzenia dochodzenia. 

Jeśli niektóre osoby będą musiały zostać zawieszone, to tak się stanie. Robiliśmy to w przeszłości w przypadkach, w których uznano to za stosowne – powiedział.
Wniosek został przesłany do kierownictwa organizacji i na podstawie jego wyników Okypy „wszczyna postępowanie dyscyplinarne, a w przypadkach stwierdzenia niezgodności z procedurami podejmie odpowiednie działania”.

Wcześniej bliscy innych pacjentów informowały, że ich bliscy są przywiązywani do łóżek.

Okypy utrzymywał, że państwowa służba zdrowia ma „zerową tolerancję” dla wszystkiego, co narusza prawa i godność pacjenta.

Zarówno Obserwatorium Trzeciego Wieku, jak i Okypy podkreślają, że istnieje pilna potrzeba odpowiedniego przeszkolenia personelu w zakresie opieki nad pacjentem geriatrycznym, aby można było zmienić przestarzałe modele opieki i „kulturę” szpitalną oraz aby uniknąć takich incydentów w przyszłości.

Szef policji Christos Andreou, w wypowiedzi w publicznym radio stwierdził, że policja nie ma podstaw do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie.

Okypy została wyraźnie poinformowana, że ​​nie można podjąć żadnych działań, chyba że sama pacjentka lub jej rodzina złoży skargę , co do tej pory się nie miało miejsca

Gerontolog Marios Kyriazis, który opublikował to zdjęcie, powiedział CyBC, że będzie kontynuował walkę o prawa pacjentów, do której jest powołany ze względu na swój zawód, dopóki warunki w szpitalach nie poprawią się.

Jest to taktyka stosowana, aby uniemożliwić innym ujawnianie sytuacji. Wielu pacjentów już boi się ujawnić rzeczy z różnych powodów – powiedział lekarz

Lekarz twierdzi, że taktyka stosowana przez urzędników ma na celu zastraszenie obywateli aby więcej nie upubliczniali błędów i niedociągnięć publicznej służby zdrowia.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!