Pomalowali kocięta sprayem, potem je powiesili

„Jeśli chcemy być postrzegani jako cywilizowany naród, musimy szanować każdą formę życia, zwłaszcza zwierzęta”

Kolejna sprawa dotycząca znęcania się nad zwierzętami. Tym razem do incydentu doszło w szkole średniej w Dali. Kocięta wraz z matką, którymi zajmowano się w szkole zostały pomalowane sprayem, co świadczy o tym że sprawcy działali z premedytacją, były torturowane, a następnie powieszone.

Krew zwierząt rozmazano na ścianach.


Sprawa wyszła na jaw w poniedziałkowy poranek. Ujawniła ją Partia Zielonych. Partia dowiedziała się o zabójstwach, które miały miejsce w szkole, w ubiegły czwartek.


Specjalny doradca Prezydenta ds. edukacji, Georgios Skalias, potępił incydent w pisemnym oświadczeniu.

Ten tragiczny incydent to kolejna czarna karta w historii naszej kultury… Wszyscy musimy wreszcie wziąć odpowiedzialność za te czyny.

Skalias wezwał społeczeństwo do zastanowienia się nad swoim postępowaniem, mówiąc, że ma „silne wątpliwości”, jakich postaw nauczyliśmy i zaszczepiliśmy w naszych dzieciach bo takie zachowanie ma się daleko daleko od pojęcia miłości do zwierząt.

Zieloni  w swoim oświadczeniu również potępiającym znęcanie się nad zwierzętami starają się zwrócić uwagę na sprawę, aby pomóc jednostce policji ds. zwierząt w Nikozji, wzywając każdego, kto ma informacje o incydencie, do skontaktowania się z władzami.

Jeśli chcemy być postrzegani jako cywilizowany naród, musimy szanować każdą formę życia, zwłaszcza zwierzęta – powiedział Anthi Mouzuri z Partii Zielonych, dodając, że partia będzie uważnie śledzić sprawę.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading