fbpx

Skandal w cypryjskim szpitalu!

Naga, starsza pacjentka pozostawiona sama sobie w szpitalu!

Pacjentka została pozostawiona naga i odkryta na swoim łóżku w jednym z cypryjskich szpitali ogólnych w zeszłym tygodniu. Cypru Mail twierdzi, że zdjęcie zostało zrobione w Limassol, inne media nie potwierdzają tego faktu

Zdjęcie kobiety wywołało burzę w mediach społecznościowych z ponad setką komentarzy i udostępnień w ciągu zaledwie kilku godzin po opublikowaniu przez dr Mariosa Kyriazisa na Facebooku. Lekarz jest specjalistą geriatrą.

Tak na swoim profilu sprawę opisał lekarz:

Panie nowy Prezydencie Republiki, od tego trzeba zacząć. Najpierw narażeni pacjenci, potem cała reszta. Czy to wina pielęgniarek, lekarzy, krewnych, opiekunów, dyrektorów, Ministerstwa, społeczeństwa? Nie wiem.
Nie obchodzi mnie, czy ktoś zostanie ukarany, ale nie zgadzam się na karanie pacjenta. Wszyscy powinniśmy się wstydzić.
Jeśli powiększysz zdjęcie, powiedział, zobaczysz, że ta pacjentka mocno trzyma poręcz łóżka prawą ręką, do tego stopnia, że ​​jej palce są białe od uchwytu. „To pokazuje, w jak rozpaczliwym stanie się znajdowała i jak bardzo cierpiała. 

Minister zdrowia Michalis Hadjipantela powiedział, że był to odosobniony incydent i poprosił o zbadanie go, gdy tylko zostanie o tym poinformowany. 

Jeśli niektóre osoby będą musiały zostać zawieszone, to tak się stanie. Robiliśmy to w przeszłości w przypadkach, w których uznano to za stosowne – powiedział minister

Minister dodał, że w weekend dochodzi do poważnych incydentów, z którymi szpitale z trudem sobie radzą. 

Rzecznik państwowej organizacji służby zdrowia (Okypy) Charalambos Charilaou powiedział, że sprawa nie wygląda tak jak jest przekazywana w mediach. Jego zdaniem “niektórzy” próbują w ten sposób zniszczyć ciężką pracę pracujących w szpitalu pielęgniarek.

Oświadczenia towarzyszące fotografii są całkowicie mylące i niedokładne, zgodnie z pierwszymi informacjami, które otrzymaliśmy – napisano w specjalnym oświadczeniu, które opublikowało OKYPY.

Organizacja zauważyła ponadto, że zdjęcie zostało zrobione bez zgody pacjentki lub jej bliskich i stanowi „rażące naruszenie jej praw człowieka”. Tym samym jego ponowna publikacja „nie leży w najlepszym interesie pacjenta”. 

Organizacja oświadczyła także, że nie będzie w żaden sposób przyczyniała się do łamania zasad i dlatego nie będzie podejmowała publicznej dyskusji na temat sytuacji zdrowotnej pacjentki. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!