Sposób na ograniczenie pożarów?

Przewody wysokiego napięcia mogą powodować iskrzenie a to z kolei powoduje pożary cypryjskich lasów.

Minister rolnictwa Petros Xenophontos powiedział, że autonomiczna energia słoneczna jest rozwiązaniem problemu odsłoniętych kabli biegnących przez las Pafos.

Ogłoszenie ministra nastąpiło po sprzecznych oświadczeniach departamentu leśnictwa i organu ds. elektryczności (EAC) na temat tego, co wywołało pożar lasu w Pafos.

Szef departamentu leśnictwa Charalambos Alexandrou, przemawiając po pożarze, jednoznacznie stwierdził, że pożar został spowodowany zwarciem kabli biegnących z Kambos do stacji leśnej Stavros tis Psokas, mówiąc, że udokumentuje swoje twierdzenie dowodami.

Strażacy, którzy dotarli do „punktu zerowego” pożaru, zgłosili znalezienie trzech upadłych słupów elektrycznych i spalonych kabli. Wiadomo, że przewody, które uległy zwarciu, mają charakterystyczne ślady przepaleń.

Departament Leśnictwa poszedł później dalej, twierdząc, że prąd wyłączył się tuż przed zauważeniem pożaru.

„Najważniejsze jest jak najszybsze znalezienie rozwiązania problemu” – powiedział minister, dodając z naciskiem: „To się stanie dzisiaj”.

W tym celu Xenophontos powiedział, że skontaktował się już z ministrem transportu Alexisem Vafeadesem w celu zainstalowania systemu magazynowania energii słonecznej, aby zapewnić autonomiczne działanie departamentu leśnictwa na tym obszarze.

Xenophontos powiedział dalej, że najlepszym rozwiązaniem było całkowite wyeliminowanie konieczności prowadzenia przewodów do stacji i skonfigurowanie autonomicznego systemu off-grid w celu zelektryfikowania obiektu za pomocą paneli fotowoltaicznych, akumulatorów i generatora jako rezerwy.

Ministerstwo zwróciło się również do departamentu leśnictwa o listę wszystkich innych lokalizacji w lasach, w których taka konfiguracja byłaby preferowana.

Decyzja została podjęta – kable nie będą ponownie prowadzone w lasach a budynki, które wymagają zasilania będą miały panele słoneczne oraz własne generatory prądu


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading