Ścieki w słonym jeziorze w Larnace

Do Słonego Jeziora w Larnace trafiają ścieki powodując katastrofalne szkody ekologiczne.

W związku z dużą ilością ścieków trafiających do słonego jeziora w Larnace, członkowie Partii Zielonych udali się na miejsce by ocenić szkody.

Ścieki pogorszyły jakość wody w słonym jeziorze a co za tym idzie woda traci swoją wyjątkową wartość ekologiczną

Według Zielonych ścieki powodują nieobliczalne szkody dla środowiska naturalnego tego obszaru, ponieważ w miejscu „strumienia ścieków” rosły gęste trzciny i różne drzewa, takie jak drzewa eukaliptusowe, które teraz wyschły.

Żródło przepływu ścieków nie zostało jeszcze zidentyfikowane, ale kończy się na obrzeżach słonego jeziora w Larnace.

Już 18 maja Paria wystosowała pismo do Departamentu Środowiska w tej sprawie, wzywając go do podjęcia działań w celu położenia kresu tej praktyce.

Departament odpowiedział 14 czerwca, podkreślając, że w ciągu ostatnich pięciu lat starostwo przeprowadziło 70 kontroli. Po serii raportów o ściekach departament udał się do dwóch obszarów przemysłowych Aradippou, zarządu kanalizacyjnego w Larnace, gospodarstw hodowlanych i innych potencjalnych źródeł zanieczyszczenia.

Nielegalna utylizacja ma zwykle miejsce późno w nocy lub we wczesnych godzinach porannych, poza godzinami pracy służb publicznych.

Teraz zostaną przeprowadzone dalsze inspekcje.

Jak poinformował wydział ochrony środowiska, na chwilę obecną postępowanie karne przeciwko jednemu ze sprawców jest w toku.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading