Rosja uznaje lotnisko Ercan

Rząd rosyjski uznał rosyjsko na okupowanej północy i zezwolił na wykonywanie bezpośrednich lotów na Ercan

Jak poinformował turecki dziennik Milliyet powołując się na tureckie źródła dyplomatyczne, 15 listopada podczas uroczystego otwarcia nowego terminala na lotnisku Ercan, zostanie wykonany pierwszy bezpośredni lot z Federacji Rosyjskiej.

Pasażerów przywita osobiście Prezydent Turcji Recep Tayyip Erogan, który przyjedzie na północ w rocznicę ogłoszenia przez Cypr Północny niepodległości.

Zdaniem Ersina Tatara rozpoczęcie bezpośrednich lotów z Rosji na terytoria okupowane to bardzo ważny krok w kierunku uznania pseudopaństwa.

W wypowiedziach dla tureckiej gazety „Milliet” Tatar powiedział, że „będziemy z tego zadowoleni, jeśli taki rozwój wydarzeń nastąpi z Rosją w kontekście równowagi politycznej z Turcją. Taki rozwój byłby bardzo ważnym krokiem dla Cypru Północnego”. 

Ersin Tatar powiedział, że Turcja obsługuje bezpośrednie loty na nielegalne lotnisko już od lat 70.

Według naszych prawników nie ma powodu, dla którego nie powinno być bezpośrednich lotów na lotnisko Ercan z innych krajów,  ale Cypr sprzeciwia się temu chce zablokować nasz postęp i rzucić nas na kolana – powiedział Tatar
Rosja z własnych powodów wycofuje ten sprzeciw, jeśli prywatna firma chce lecieć z Moskwy bezpośrednio do Ercan teraz może to zrobić.

Przypomnijmy, że Cypr Północny jest samozwańczym państwem na północy wyspy i został uznany tylko przez Turcję, która najechała wyspę w 1974 roku. jest to obszar pod kontrolą Turków cypryjskich i tureckich sił zbrojnych od 1974 roku.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading