fbpx

Nie będzie bezpośrednich lotów z Ercan’a

Media z północy ogłosiły, że w związku z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej i rozmowami Ersina Tatara i Borisem Johnsonem już wkrótce zostaną uruchomione bezpośrednie loty z lotniska na północy do Zjednoczonego Królestwa.

Stanowisko Zjednoczonego Królestwa w tej sprawie nie uległo zmianie. Bezpośrednie loty między Wielką Brytanią a północą Cypru nie byłyby zgodne z międzynarodowymi zobowiązaniami Wielkiej Brytanii

powiedział rzecznik brytyjskiego MSZ

Lotnisko Ercan (Tymbou) na północy Cypru nie jest uznawane przez Międzynarodową Organizację Lotnictwa Cywilnego (ICAO) za lotnisko międzynarodowe, dlatego Wielka Brytania, ale także inne kraje nie mogą wynegocjować umowy o komunikacji lotniczej z turecką administracją cypryjską w celu umożliwienia bezpośrednich lotów. Sąd Apelacyjny w Wielkiej Brytanii potwierdził również, że bezpośrednie loty między Wielką Brytanią a północą naruszałyby międzynarodowe zobowiązania Wielkiej Brytanii wynikające z Konwencji chicagowskiej o lotnictwie cywilnym z 1944 r.

Jak sami widzicie podczas kampanii wyborczej można powiedzieć i napisać wszystko. Sprawa bezpośrednich lotów na Ercan wypłynęła po raz pierwszy podczas ostatniej kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii – konserwatysta Duncan Smith twierdził, że popiera chęć swoich tureckich cypryjskich wyborców do bezpośrednich lotów na północ wyspy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!