Kolejny raz o roamingu na Cyprze

Turyści z Polski mogą korzystać z polskich numerów na Cyprze zgodnie z zasadą Roaming Like at Home .

Jeżeli przyjeżdżacie na Cypr na wakacje, nie musicie kupować cypryjskiej karty aby korzystać z dobrodziejstw telefonu – zgodnie z unijnym prawem korzystacie ze swojego polskiego numeru telefonu dokładnie tak samo jakbyście byli w Polsce (zasada ta została przedłużona przez UE do 2032 roku). W praktyce na Cyprze roaming nie obowiązuje.

Powinniście jednak uważać do jakiej sieci Wasz telefon się zaloguje. Jest to bardzo ważne z chociażby jednego powodu – sieci na obszarach okupowanych nie obowiązuje zasada Roaming Like at Home i z całą pewnością zapłacicie za połączenia dużo więcej.


Gdy Wasz telefon zaloguje się do sieci na północy dostaniecie podobnego do tego sms’a. Pamiętajcie, że wiadomość może przyjść dużo później niż faktycznie zostaliście zalogowani.


Jak widzicie na naszej grafice, koszty połączeń po zalogowaniu się do jednej z tureckich sieci są olbrzymie: 4,94 zł za minutę połączenia do strefy Euro (w tym Polski), 2,02 zł za odebranie połączenia, 1,51 zł za sms i aż 31,76 zł za 1 MB połączenia z siecią.

Nadajniki znajdujące się na północy są bardzo silne i już krótka wycieczka w pobliże zielonej linii (granicy) może spowodować nagły wzrost waszych rachunków.

Sugerujemy, aby po wylądowaniu na wyspie, zmienić sposób wybierania sieci przez telefon z automatycznego na ręczny i wybrać jedną z cypryjskich sieci, tj. CYTA, epic (czasem pokazuje się jeszcze jako MTN) lub PrimeTel (czasem pokazuje się jako 280-20).

Jeżeli na wyświetlaczu zobaczycie, że jesteście połączeni z Vodafone TR (KKTC Telsim) lub TR Turkcel (Kuzey Kıbrıs Turkcell) możecie być pewni, że każde połączenie będzie Was kosztować krocie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!