fbpx

Bank of Cyprus podnosi opłaty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Od 13 stycznia 2020 roku zmienia się tabela opłat i prowizji bankowych największego, publicznego banku na Cyprze

Starsi mieszkańcy Cypru są zszokowani i apelują do polityków o reakcje na “prowokacyjne” posunięcie banku. Bank odpowiada, że chce zmusić klientów do korzystania z bankowości internetowej i dzięki temu ograniczyć koszty działalności.

To właśnie starsi mieszkańcy nadal korzystają z książeczek czekowych – jej wydanie będzie kosztować teraz 40€ (zamiast 25€), opłata za media w oddziale (takie jak woda, prąd czy telefon) wzrośnie o 150% i od stycznia wyniesie 5€ za transakcję a wypłata gotówkowa w oddziale będzie obciążona prowizją 5€.

Nic nie zmieni się w przypadku transakcji dokonywanych przez bankowość internetową, ale zdaniem polityków trudno wymagać od osób starszych aby z niej korzystali skoro wielu z nich nie tylko nie ma jej zainstalowanej w telefonie, ale ma stare telefony “z guziczkami”.

Jeżeli więc nadal macie konto w tym banku i nie chcecie ponosić wyższych opłat macie dwa wyjścia – wyrobić DiggiPass i korzystać z bankowości internetowej lub zmienić bank.

Obraz  Sebastian Ganso z  Pixabay

Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!