fbpx
EnglishGreekPolishRussian

Bank of Cyprus podnosi opłaty

Od 13 stycznia 2020 roku zmienia się tabela opłat i prowizji bankowych największego, publicznego banku na Cyprze

Starsi mieszkańcy Cypru są zszokowani i apelują do polityków o reakcje na “prowokacyjne” posunięcie banku. Bank odpowiada, że chce zmusić klientów do korzystania z bankowości internetowej i dzięki temu ograniczyć koszty działalności.

To właśnie starsi mieszkańcy nadal korzystają z książeczek czekowych – jej wydanie będzie kosztować teraz 40€ (zamiast 25€), opłata za media w oddziale (takie jak woda, prąd czy telefon) wzrośnie o 150% i od stycznia wyniesie 5€ za transakcję a wypłata gotówkowa w oddziale będzie obciążona prowizją 5€.

Nic nie zmieni się w przypadku transakcji dokonywanych przez bankowość internetową, ale zdaniem polityków trudno wymagać od osób starszych aby z niej korzystali skoro wielu z nich nie tylko nie ma jej zainstalowanej w telefonie, ale ma stare telefony “z guziczkami”.

Jeżeli więc nadal macie konto w tym banku i nie chcecie ponosić wyższych opłat macie dwa wyjścia – wyrobić DiggiPass i korzystać z bankowości internetowej lub zmienić bank.

Obraz  Sebastian Ganso z  Pixabay
Skomentuj

Więcej w tej tematyce

Turcja znosi wizy dla Polaków

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej Hami Aksoy, w wydanym 20 lutego 2020 roku oświadczeniu poinformował, że jego rząd postanowił znieść wymóg wiz dla obywateli niektórych państw europejskich.  Postanowienie o zniesieniu wiz wchodzi w życie od poniedziałku 2

Czytaj Dalej

contact us and book the tour of your dreams


No posts found!

×