fbpx

Rejestracja przed wypożyczeniem samochodu?

Był Cyprus Flight Pass teraz powstanie Cyprus Rent Car Pass?

Rząd zamierza żądać rejestracji online wszystkich potencjalnych klientów wypożyczalni. Aby mogli wypożyczyć samochód będą musieli najpierw zarejestrować się na specjalnej platformie (tak jak Cyprus Flight Pass) podając wszystkie dane łącznie z numerem telefonu, adresem, numerem paszportu i prawa jazdy.


Platforma ma powstać tak szybko jak to tylko możliwe.


Czemu ma taka rejestracja służyć? Dzięki rejestracji na portalu policja będzie znała dokładne osoby wypożyczającej samochód w przypadku popełnienia wykroczenia drogowego.

Jeżeli więc wypożyczającemu samochód zostanie zrobione zdjęcie – dostanie wezwanie pocztą w jego kraju (jeśli jest turystą) i zostanie poproszony o zapłacenie mandatu. Jeżeli tego nie zrobi, w przypadku turystów z Unii Europejskiej zostanie uruchomiona procedura egzekucji mandatu przez lokalny sąd i komornika.

W przypadku, gdy ktoś nie opłaci mandatu a egzekucja stanie się bezskuteczna a osoba ta spróbuje ponownie przyjechać na Cypr, jego dane zostaną zarejestrowane w specjalnej bazie danych i zostaną odnalezione po przyjeździe. Nie będzie miał wtedy wyjścia i na granicy będzie musiał spłacić zaległości.

A jakie zdanie mają na ten temat wypożyczalnie samochodów? Zapytaliśmy o to Agnieszkę z CTT Car Rentals:

Największa głupota ever… Jawna inwigilacja i zbieranie danych przez rząd…
Chyba mają za dużo wolnego czasu, że takie głupoty wymyślają…

A co Wy o tym sądzicie?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!