fbpx

Co z mandatem za brak Cyprus Flight Pass?

Napisała do nas jedna z czytelniczek, która jeszcze za “starych, dobrych” czasów gdy Polska była w grupie A, dostała mandat 300€ za brak Cyprus Flight Pass. Termin jego płatności już dawno upłynął, a ona nie wie czy powinna płacić czy nie.

Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Teoretycznie wszystkie mandaty powinno się płacić, a w praktyce sami wiecie jak to jest.

Jak wygląda procedura? Opisaliśmy ją dokładnie w naszym tekście cztery lata temu (tutaj). Napisał do nas wtedy jeden z czytelników którego spotkała niemiła niespodzianka na lotnisku w Larnace, gdzie został poinformowany o konieczności natychmiastowego uregulowania zaległego mandatu za złe parkowanie. Został zatrzymany do momentu uregulowania płatności.

No ale załóżmy, że czytelniczka nigdy nie wróci na Cypr. Zgodnie z procedurami, mandat trafi do sądu i zostanie odpowiednio powiększony (najczęściej podwojony). Ponieważ winowajczyni mieszka w Polsce o doręczenie wyroku zostanie poproszony Sąd Okręgowy w Warszawie. Przypomnijmy, że cypryjskie władze posiadają wszystkie niezbędne dane do dostarczenia wezwania (w końcu osoba przyjechała na Cypr na podstawie dowodu tożsamości). Po doręczeniu wyroku zostanie nadana klauzula wykonalności i sprawa zostanie skierowana do komornika.

Policzmy więc – z 300€ mandatu zrobi się jakieś 1000€ z kosztami sądowymi, komorniczymi itp.

Płacić, czy nie płacić? Odpowiedzcie sobie sami…


📸cypr24.eu


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!