fbpx

Od dziś na Cypr bez testów! Nadal trzeba mieć Cyprus Flight Pass

Dziś jest pierwszy dzień, kiedy podróżujący z Polski nie muszą przed wjazdem robić obowiązkowych testów na COVID-19. Zakaz został zdjęty niespodziewanie, gdyż pierwsze informacje na temat posiedzenia komitetu zdrowia zostały opublikowane o godzinie 11:30 i przekazano wtedy jedynie, że osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii będą mogły przylecieć na Cypr po okazaniu negatywnego testu na koronawirusa prawdopodobnie od 1. sierpnia, a także, że Izrael został przeniesiony do grupy C (zakaz lotów komercyjnych). Informacja na temat zmian w pozostałych grupach została przekazana dopiero późnym wieczorem.

Podróżowanie na Cypr będzie teraz niestety inne niż wcześniej – przed podróżą należy wypełnić i wydrukować Cyprus Flight Pass:

https://cyprusflightpass.gov.cy/

Bez tego dokumentu nie zostaniecie wpuszczeni na pokład samolotu – linie lotnicze są zobowiązane do sprawdzania tego dokumentu u każdego pasażera wsiadającego na pokład samolotu.

Napisaliśmy wcześniej o drukowaniu – może się zdarzyć, że z powodu przeciążenia platforma nie będzie można tego zrobić – pobierzcie w takim wypadku formularz wcześniej i wypełnijcie go w domu – jest tam wiele stron, jego wypełnienie zajmie sporo czasu:


Po przybyciu na lotnisko, służby Ministerstwa Zdrowia, mogą poprosić Was o zrobienie bezpłatnego testu na obecność koronawirusa – będziecie musieli wtedy poczekać w wyznaczonym miejscu na jego wynik. Na wykonanie testu zgadzacie się w momencie podpisania odpowiedniego oświadczenia przy wyrabianiu Cyprus Flight Pass. Jeżeli nie zgodzicie się na test – nie zostaniecie wpuszczeni na terytorium Republiki Cypryjskiej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!