fbpx

Przyszpitalne mieszkania dla rodziców

Pierwszy na Cyprze Dom Ronalda McDonalda będzie gotowy na przyjęcie członków rodzin dzieci leczonych w stołecznych szpitalach w ciągu najbliższych kilku tygodni

Do tej pory krewni nieletnich leczonych w szpitalu Makarios, jedynym państwowym szpitalu na Cyprze z oddzielnym oddziałem dziecięcym, zmuszeni są dojeżdżać ze swoich domów do szpitala, aby zająć się chorym dzieckiem. Wkrótce to się zmieni.


W domu znajduje się 12 pokoi przeznaczonych dla rodzin dzieci leczonych w szpitalach w Nikozji.


Po niewielkim opóźnieniu spowodowanym pandemią koronawirusa prace nad 12. pokojowym budynkiem mają zakończyć się do końca miesiąca.

Dom został zbudowany na podstawie danych statystycznych dostarczonych przez szpital, które wykazały średnią liczbę leczonych dzieci i ich miejsca zamieszkania – powiedział Andrie Penta z Ronald McDonald House Charities Cyprus.

Goście będą mieli dostęp do podstawowego sprzętu kuchennego i żywności, a personel i wolontariusze będą pomagać w sprzątaniu i innych codziennych czynnościach.

Rodziny zainteresowane pobytem w domu charytatywnym będą musiały skontaktować się z personelem szpitala, który z kolei przekaże swoją prośbę osobie odpowiedzialnej. Ta osoba będzie miała dostęp do systemu organizacji charytatywnej i będzie mogła sprawdzić dostępność pokoi i poprosić o to zarządcę domu.

Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli korzystać z gościnności nowego domu – dzieci powinny jak najmniej chorować.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!