Szpitale na granicy wydolności

Państwowe szpitale leczące pacjentów z koronawirusem prawie osiągnęły swoje pełne możliwości

Łącznie 154 osoby z koronawirusem są obecnie leczone w różnych szpitalach na wyspie, z których 57 jest w ciężkim stanie. Spośród nich 25 osób jest podłączonych do respiratorów – 24 w szpitalu ogólnym w Nikozji i jedna osoba w szpitalu ogólnym w Limassol. Szpital Famagusta leczy obecnie 71 pacjentów, najwięcej od wybuchu pandemii w marcu. Sześciu z nich przebywa na oddziale intensywnej opieki – szpital może przyjąć do 75 osób.

Istnieją ograniczenia. System nie radzi sobie z ciągłym przyjmowaniem nowych pacjentów, zwłaszcza tych, którzy wymagają intensywnej opieki – członek zespołu epidemiologicznego ministerstwa zdrowia dr Leondios Kostrikis dla CyBC

Według profesora wirusologii problemem jest brak lekarzy specjalistów do leczenia tych pacjentów.

Nie chodzi o liczbę łóżek czy instrumentów medycznych. Problemem jest liczba lekarzy specjalistów. Liczba ta jest bardzo ograniczona na Cyprze.

Rozpoczęte szczepienia pozwolą na osiągnięcie tak zwanej „odporności stadnej” najpóźniej do końca lata – wtedy, zgodnie z harmonogramem, zostanie zaszczepionych około 75% mieszkańców Cypru.

Hadjiyianni powiedział, że dwudziestu pracowników służby zdrowia szpitala referencyjnego w Famaguście którzy otrzymali szczepionkę w niedzielę nie ma żadnych skutków ubocznych jej przyjęcia.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!