Protest powoduje korki w Nikozji

Zakorkowana na co dzień stolica Cypru przeżyła najazd pojazdów przewożących cement i kruszywo.

Producenci betonu w Pafos i przedstawiciele firm wydobywających kruszywo protestują ciężkimi pojazdami przed Pałacem Prezydenckim w Nikozji, chcąc wyrazić zaniepokojenie o swoją przyszłość.

Protest spowodował korki zarówno na autostradzie Pafos-Nikozja, jak i w centralnej części stolicy w okolicach Pałacu Prezydenckim.

Około 60 ciężkich pojazdów firm produkujących beton towarowy wyruszyło z Pafos w kierunku Pałacu Prezydenckiego o siódmej rano. Byli tuż przed Nikozją o 9:15 rano.

Protestujący argumentują, że w istniejących kamieniołomach prawie wyczerpały się surowce a sytuacja jest szczególnie tragiczna w Androlikou. Obecnie firmy są zmuszone importować głazy z zagranicy, co podnosi koszty.

Duże prace, planowane i trwające, takie jak falochrony na plażach Pafos, rozbudowa portu Latsi i autostrada Polis Chrysochou, są w poważnym niebezpieczeństwie z powodu niedoborów kruszywa – powiedział rzecznik.

Ministerstwo Rolnictwa odpowiada, że ​​wyznaczenie jakiegokolwiek nowego obszaru jako strefy kamieniołomu bez przeprowadzenia jakichkolwiek badań byłoby sprzeczne z odpowiednimi dyrektywami europejskimi i ustawodawstwem krajowym.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu odbył się podobny protest – wtedy zablokowano ciężarówkami autostradę Limassol – Pafos.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading