Taksówkarze zablokują stolicę Cypru

Taksówkarze zapowiadają na jutro blokadę Nikozji

Taksówkarze zdecydowali się ogłosić bezterminowy strajk przeciwko dyskryminacji. Jutro od godziny 6:30 będą blokować niektóre ulice w Nikozji.


Taksówkarze będą strajkować do skutku – z całą pewnością poruszanie się po i tak zatłoczonej już stolicy Cypru będzie znacznym problemem.


Kierowcy pojazdów z napisem TAXI twierdzą, że są dyskryminowani przez cypryjską policję. Służby graniczne nie pozwalają im na wjazd na obszary okupowane. Kierowcy wielu samochodów udają się na północ po dużo tańszą niż na południu benzynę.

W swoim komunikacie kierowcy wspomnieli o „groźnym i niebezpiecznym” potraktowaniu przez urzędnika ministerstwa finansów, który „dopuścił się nieprzyzwoitych zachowań i działań wobec zawodowego kierowcy”. Decyzja o strajku została podjęta po sobotnim proteście.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Taksówkarze zablokowali przejście graniczne >>>

Jak twierdzą protestujący, wszyscy kierowcy powinni być traktowani tak samo. Ich zdaniem niedopuszczalne jest bezproblemowe przepuszczanie na północ osób jadących na zakupy i po to aby zatankować swoje pojazdy przy jednoczesnej bardzo dokładnej kontroli kierowców zawodowych.

Jeżeli mieszkacie w Nikozji i musicie dojechać do pracy weźcie pod uwagę możliwość stania w dłuższych korkach niż zazwyczaj. Jeżeli natomiast musicie załatwić jakąś sprawę w stolicy – pomyślcie raczej nad przełożeniem terminu spotkania.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading