Powstanie policja turystyczna?

Wszystko wskazuje na to, że na Cyprze powstanie policja turystyczna…

Wiceminister turystyki, Kostas Koumis , wydaje się być pozytywnie nastawiony do rozpatrzenia wniosku niedawno złożonego przez STEK o policję turystyczną , przyznając jednocześnie, że istnieją obszary turystyczne, które latem potrzebują silniejszej policji.
Koumis stwierdził, że podziela „opinię, że niektóre obszary turystyczne wymagają silniejszej policji, zwłaszcza w miesiącach letnich”.

Kto będzie tym organem, który będzie powołany do świadczenia usług w zakresie egzekwowania prawa, to inna sprawa. Będziemy musieli zobaczyć, jaki sposób jest najbardziej praktyczny.

Jak wyjaśnił, istnieje wiele potrzeb policyjnych na obszarach turystycznych i być może rozwiązaniem byłaby policja specjalizująca się w branży turystycznej.

W tym kontekście powiedział, że „może warto przyjrzeć się jej jeszcze raz”.

Warto odnotować, że również były wiceminister turystyki Savvas Perdios przygotował stosowną propozycję powołania policji turystycznej niemal po objęciu obowiązków w 2019 r.

Stanowisko nowopowstałego w 2019 rokuwiceministra turystyki było takie, że „stworzenie policji turystycznej będzie podstawowym czynnikiem załatwiania różnych, a nawet wszystkich spraw związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i jakością oferowanego produktu, z którego korzystają goście krajowi i zagraniczni na Cypr”, który mógłby między innymi zająć się różnymi sprawami, takimi jak palenie w pomieszczeniach zamkniętych, problem zanieczyszczenia hałasem itp.

Propozycje powołania policji turystycznej pojawiały się już wielokrotnie w przeszłości, natomiast ostatnio temat ten został ponownie poruszony przez STEK przy okazji ostatnich wypadków z udziałem czterokołowców .

W oświadczeniu Stowarzyszenie przypomniało, że STEK od wielu lat podkreśla potrzebę powołania specjalnego Korpusu Policji Turystycznej, o szerokich obowiązkach, m.in. zanieczyszczenie hałasem , które szczególnie w sezonie letnim jest jeszcze bardziej intensywne i ogólnie lepiej pilnuje bezpieczeństwa wszystkich.

De facto Stowarzyszenie zakłada utworzenie specjalnego Policji Turystycznej w kontekście dążenia do unowocześnienia produktu turystycznego.

Na Cyprze będziemy mieć więc policję kryminalną, drogową i… turystyczną.

Pytanie tylko czy jej funkcjonariusze będą zatrudnianie jedynie na okres urlopów?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading