Powiększają lotnisko

Wydłużony pas startowy, nowy terminal – tak ma wyglądać rozbudowane lotnisko na północy

Fikri Ataoglu pełniący rolę „wicepremiera rządu” Cypru Północnego ogłosił, że inauguracja nowego terminala lotniska odbędzie się 15 listopada 2022 roku.

Wspominając „bardzo konstruktywne” spotkanie, jakie odbył kilka dni temu na północy z tureckim ministrem turystyki Mehmetem Ersoyem, Ataoglu powiedział, że już rozpoczęto prace, aby wraz z ukończeniem nowego terminalu więcej turystów przyjeżdżało przez Turcję na północ.

Według Ataoglu, przez istniejący pas startowy (który jest właśnie rozbudowywany) lotnisko może obsługiwać jedynie samoloty o mniejszej pojemności, które wymagają krótszej drogi startowej – po uruchomieniu nowego pasa wszystko się zmieni.

Przypomnijmy, że początkowo remont lotniska miał być ukończony jeszcze przed bieżącym sezonem urlopowym.

Międzynarodowy Port Lotniczy Ercan (Ercan Uluslararası Havalimanı, IATA: ECN, ICAO: LCEN) – międzynarodowy port lotniczy położony na Cyprze (na terenie Cypru Północnego) w sąsiedztwie miejscowości Timbou, 12,8 km na wschód od Nikozji.

Ponieważ jedynie Turcja uznaje lotnisko, jedynie z i do tego kraju latają samoloty cywilne. Niektóre linie lotnicze próbujące latać do innych krajów z lotniska Ercan, muszą dokonywać międzylądowań na jednym z tureckich lotnisk.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!