Ponownie założymy maseczki w pomieszczeniach?

Jak powiedział minister zdrowia, ponowne założenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych jest mało prawdopodobne, ale rząd rozważa wszelkie scenariusze.

Minister zdrowia Michalis Hadjipantela wyraził w środę zaniepokojenie rosnącą liczbą osób z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19. Powiedział, że ministerstwo przeanalizuje aktualne dane i dokona przeglądu sytuacji w ciągu najbliższych kilku dni.

Zapytany o ponowne nakładanie masek w pomieszczeniach, Hadjipantela powiedział, że problem został omówiony. Jego zdaniem eksperci uważają, że społeczeństwo nie będzie tego środka przestrzegać.

Doradca rządu Petros Karayiannis, zapytany o powrót ograniczeń, powiedział, że „w tej chwili scenariusz jest mało prawdopodobny”. Zachęcał jednak publiczność do noszenia masek.

Ludzie nie mają problemu z noszeniem masek przez chwilę w pomieszczeniu, a następnie ich zdejmowaniem.

Karayiannis wyjaśnił, że „wybuch epidemii” jest spowodowany przez Omicron BA5, który został po raz pierwszy zidentyfikowany na Cyprze pięć tygodni temu, ale w tym czasie stanowił mniej niż jeden procent potwierdzonych infekcji. Od tego czasu jednak wzrosła do 19% infekcji w ciągu trzech do czterech tygodni, a teraz może osiągnąć nawet 40 procent.

Doradca rządu wyjaśnił dalej, że takie wzrosty odnotowano w wielu innych krajach, takich jak USA, Anglia, Francja i Portugalia – które, jak powiedział, cieszą się doskonałą równowagą epidemiologiczną.

Karayiannis powiedział również, że reinfekcje są teraz bardziej powszechne w przypadku BA4 i BA5, przy czym powtarzające się infekcje wcześniej stanowiły 15 procent, ale obecnie szacuje się, że są wyższe.

Według najnowszego cotygodniowego raportu ministerstwa zdrowia, opublikowanego w zeszły piątek, 3470 osób uzyskało wynik pozytywny po wykonaniu 53416 testów.
W raporcie stwierdzono ponadto, że 34 pacjentów z koronawirusem było leczonych w instytucjach państwowych.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading