Stopniowe uwalnianie blokad – decyzje podjęte zostaną w nadchodzącą środę

W najbliższą środę najprawdopodobniej dowiemy się czy obecne blokady zostaną zawieszone, czy może zwolniona zostanie tylko ich część.

Wątpliwym jest żeby otwarto centra handlowe czy domy towarowe, jednak zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz handel detaliczny, najprawdopodobniej dostaną zielone światło do otwarcia w pierwszych dniach lutego.

Ròwnież w środę omòwiona zostanie sprawa powrotu uczniòw do szkòł. 

Maluchy z podstawówek oraz uczniowie szkòł wyższych i policealnych prawdopodobnie wròcą na zajęcia od 1 lutego. Pozostaje kwestia licealistòw, szczegòlnie absolwentòw szkòł średnich. 

Obecne lekcje on line nie dają nauczycielom szans na ocenę stanu przygotowania absolwentòw do egzaminòw końcowych, gdyż zadania domowe mogą być z łatwością przepisane z podręcznikòw, internetu, czy z pomocą rodzicòw. Tegoroczni absolwenci gimnaziòw na 99% wròcą do szkòł 1 lutego.

Pozostali uczniowie gimnazjòw i licealiści mogą pozostać przy nauce zdalnej nieco dłużej. Wszystko jednak zostanie powtòrnie ocenione pod względem epidemiologicznym w kolejnych dniach i jak już wspomnieliśmy, decyzje zostaną przedstawione najwcześniej 27 stycznia.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!